pizza na blasze przed włożeniem do piekarnika

 

W Klubie Seniora dnia 8 lutego odbyły się zajęcia kulinarne.

Seniorzy z okazji zbliżającego się Dnia Pizzy mieli okazję przygotować domową pizzę według własnych przepisów. Wspólne przygotowanie i pieczenie przyniosło seniorom wiele radości. Dzięki wspólnemu spędzeniu czasu mieli okazję wymienić się przepisami oraz tajnymi składnikami.

Podczas zajęć panowała bardzo przyjazna atmosfera. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił podczas wałkowania czy ugniatania ciasta. Wykazywali się również kreatywnością w „zdobieniu” pizzy wszelkimi dodatkami.

 


W dniu 25 stycznia br. odbyły się zajęcia rękodzielnicze dla uczestników Klubu Seniora.

Zajęcia poprowadziła Pani Ania Jurcaba - animator senioralny. Seniorzy podczas zajęć mieli możliwość wymienić się posiadaną wiedzą i umiejętnościami w zakresie robótek ręcznych, m.in. szydełkowania różnych ozdób i dziergania, np. wełnianych kapci.

Kolaż ze zdjęciami z zajęć rękodzielniczych uczestników Klubu Seniora


Dnia 18 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne uczestników Klubu Seniora w świetlicy wiejskiej w Żoruchowie.

Animator senioralny oraz seniorzy złożyli sobie wzajemnie życzenia noworoczne. Po tym Animator Senioralny podsumował dotychczasową działalność Klubu oraz przedstawił wcześniej, wspólnie uzgodniony plan spotkań na nadchodzący rok. W dalszej części spotkania seniorzy mieli okazję zrelaksować się przy towarzyskich grach planszowych oraz rozmowach.

I tak w miłej atmosferze uczestnicy Klubu Seniora rozpoczęli rok 2022.

Kolaż zdjęć ze spotkania noworocznego uczestnników Klubu Seniora w Żoruchowie

Zdjęcia z uczestnikami Klubu Seniora podczas organiozowanych zajęć, warsztatów i wyjazdów.
Od 21 czerwca 2021 r. działalność rozpoczął Klub Seniora
z siedzibą w miejscowości Żoruchowo. Uczestnicy Klubu Seniora spotykają się 4 razy w miesiącu na Świetlicy Wiejskiej przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Nowe miejsce spotkań seniorów zostało utworzone w ramach projektu "Srebrna Sieć II". Klub jest miejscem spotkań osób w wieku 60+, a jego funkcjonowanie ma na celu przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów.

Dotychczas odbyło się wiele interesujących spotkań tematycznych, takich jak: spotkania z radcą prawnym, spotkania z psychologiem czy warsztaty dietetyczne.