logotyp unijny projekt Srebrna Siec


Uczestnicy pikniku tańczący przy muzyceW dniu 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 15.30 w Główczycach odbył się SENIORALNY SREBRNY PIKNIK.

Piknik zorganizowany w ramach projektu Srebrna Sieć skierowany był do seniorów z naszej gminy. W pikniku wzięło udział ponad 160 osób. Animator Lokalny zapoznał uczestników Pikniku z ideą i zadaniami Projektu Srebrna Sieć, wspomniał o inicjatywie powstania Wolontariatu Senioralnego oraz przekazał informacje o planowanym powołaniu Rady Senioralnej w naszej gminie.

 

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji: występ artystyczny Pensjonariuszy z Środowiskowego Domu Samopomocy z Rumska, występ zespołu ludowego Klęcinianki, prezentacja poezji miejscowej artystki Pani Emilii Jastrząbek-Zimnickiej oraz pana Zenona Lasoń, a także atrakcyjne konkursy z nagrodami. Na pikniku można było również bezpłatnie zbadać ciśnienie i poziom cukru we krwi. Uczestnikom pikniku zapewniony został poczęstunek. Goście mogli posmakować domowych ciast, kiełbasek z grilla jak również pysznej grochówki. Na pikniku zabawiał nas zespół Ricardo Band, który porwał do tańca każdego seniora.

Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.

 

12345678910