Uczestnicy biesiady podczas śpiewu zgromadzeni na placu.

W sobotę 13 lipca w Strzyżynie odbyła się VI Damnicka Biesiada Muzyczna Postrzyżyny, w której uczestniczyła liczna grupa z Gminy Główczyce. W imprezie udział wzięli: członkowie Rady Seniorów, Seniorzy i Opiekunowie z projektu „Srebrna Sieć”, jak również wolontariusze projektu wraz z opiekunem wolontariatu senioralnego oraz koordynatorem w/w projektu w gminie Główczyce.

W trakcie biesiady odbyły się występy lokalnych zespołów, Kapeli z Gminy Damnica, Klęcinianek z Gminy Główczyce oraz gościa specjalnego - Kompani Męskiej z Kalinówki Kościelnej. Ustanowiony został rekord grających akordeonistów na terenie gminy Damnica. Podczas imprezy odbyły się również I Mistrzostwa w rzucie świnią. Każdy uczestnik biesiady świetnie się bawił.

Nasza grupa projektowa wraz z innymi grupami wokalnymi zachęcała do wspólnego śpiewu publiczność. Wystąpienie na biesiadzie miała zagwarantowane nasza lokalna poetka i seniorka projektu „Srebrna Sieć” - Pani Emilia Zimnicka. Wielkie Brawa dla wszystkich uczestników !!!

Grupa z gminy Główczyce pozująca do zdjęcia na tle obiektu w Strzyżynie, gdzie odbywała się biesiada.Uczestnicy spotkania siedzący przy biesiadnych stołach pod wiatą, podczas wspólnego śpiewu. Uczestnicy biesiady podczas śpiewu zgromadzeni na placu.Uczestnicy biesiady, w tym zespoły wokalne, podczas wspólnych śpiewów przed wiatą. Pani Emilia Zimnicka - poetka z Gminy Główczyce podczas występu.Seniorzy z gminy Główczyce pozujący do zdjęcia w towarzystwie opiekuna wolontariatu senioralnego i koordynatora projektu.