logotyp projektu srebrna siecOpiekunowie podczas szkolenia, skupieni wokół stołu, przysłuchujęcy się prowdzącym szkolenie trenerom.

Dnia 07.10.2019 przeprowadzono szkolenie dla opiekunów faktycznych seniorów w gminie Główczyce. Szkolenie odbyło się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach.

Pierwsza część spotkania poprowadzona przez obu trenerów miała charakter organizacyjno-zapoznawczy. Przeprowadzono ćwiczenie integracyjne.

W drugiej części spotkania trenerzy omówili temat zarządzania czasem pracy. Na początku trenerzy dyskutowali z uczestnikami na temat tego jak istotne jest prawidłowe zarządzanie czasem. Przedstawiono czynniki jakie wpływają na błędy w planowaniu i realizacji planów. Następnie uczestnicy wykonali ćwiczenie „dokąd zmierzam- jak widzę siebie za 5 lat”, ćwiczenie miało na celu uświadomienie uczestnikom ich własnych celów życiowych i długoterminowych.

W ostatniej części spotkania podsumowano warsztaty.

 

Następne szkolenie dla opiekunów seniorów zaplanowane jest na 2 grudnia 2019r., od godz. 1300, również w siedzibie OPS Główczyce. Serdecznie zapraszamy.

 

Opiekunowie podczas szkolenia, skupieni wokół stołu, przysłuchujący się prowadzącym szkolenie trenerom.Opiekunowie podczas szkolenia, skupieni wokół stołu, przysłuchujący się prowadzącym szkolenie trenerom.Opiekunowie podczas szkolenia, skupieni wokół stołu, przysłuchujęcy się prowadzącym szkolenie trenerom.