Opiekunowie skupieni wokół stołu wsłuchujący się w prowadzące szkolenie trenerki.Dnia 2 grudnia 2019 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Główczycach odbyło się szkolenie dla opiekunów osób starszych, w ramach realizowanego projektu "Srebrna Sieć".

Celem szkolenia było nabycie kompetencji i wiedzy w zakresie opieki, warsztatu pracy oraz umiejętności psychospołecznych u opiekunów. Zakres tematyczny szkolenia obejmował techniki pielęgnacji osoby starszej, elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, rehabilitacji i profilaktyki w środowisku domowym.

W trakcie spotkania opiekunowie otrzymali upominki przygotowane przez wolontariuszy z Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, tj. ozdobne jutowe choinki, a także świąteczne pierniczki przygotowane wraz z klubem Kreatywnych Kobiet z Główczyc.

 

Opiekun wolontariatu senioralnego wręczajacy opiekunom świąteczne upominki.Opiekun wolontariatu senioralnego wręczajacy opiekunom świąteczne upominki.Uczestnicy szkolenia pozujący do zdjecia w towarzystwie prowadzących szkolenie trenerek, opiekuna wolontariatu oraz animatora projektu.