Uczestnicy wycieczki przy fontannie Neptuna w Gdańsku.


W dniu 15 września 2020 r. mieszkańcy naszej gminy, seniorki i seniorzy wybrali się na wycieczkę kulturalno – historyczną do Gdańska realizowaną w ramach zadań publicznych gminy Główczyce.

Pod skrzydłami opiekuna wolontariatu projektu „Srebrna Sieć” członkowie Stowarzyszenia „ Aktywni na Nowo” w Pobłociu uzyskali fundusze gminne na ten cel.

Oprócz licznej grupy członków Stowarzyszenia w imprezie brali udział członkowie Rady Senioralnej i uczestnicy Projektu pn. „Srebrna Sieć”. Grupę seniorów wspierała trzyosobowa ekipa wolontariuszy „Srebrnej Sieci”.

 

Seniorzy zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej, gdzie mogli pogłębić wiedzę na temat ważnych i decydujących o losach świata wydarzeń w XX wieku. Prócz tego wycieczka przeszła spacerem uliczkami gdańskiej starówki, gdzie przybliżona zostały im historia zabytków Głównego Miasta , m.in. zabytkowy Żuraw, Zielona Brama, Długi Targ i Fontanna Neptuna. W Katedrze Oliwskiej podziwialiśmy gotyckie sklepienia, ołtarze i rokokowe organy. Nie mogło zabraknąć oczywiście spotkania z niszczycielem „Błyskawica” i żaglowcem „Dar Pomorza” w Gdyni. W atmosferze ciepłego końca lata na Skwerze Kościuszki w Gdyni w przyjemnej kawiarence zakończyliśmy wycieczkę popijając kawę i zajadając ciepłe gofry.

 

Uczestnicy wycieczki spaceryjący wzdłuż deptaku.

Grupa uczestników wycieczki na tle Katedry Oliwskiej.

Grupa uczestników wycieczki na tle fontanny Neptuna.

Liczna grupa uczestników wycieczki na tle kolorowej karuzeli gdańskiej.

Trójka seniorek na tle czołgu w muzeum II wojny światowej

Uczestniczki wycieczki w trakcie zwiedzania wystawy w muzeum.