Wiklinowy kosz pełen pierniczków z załączoną kartką o treści: wyrób kolekcjonerski. W tle dwie panie promujące wypieki. Wolontariusze projektu „Srebrna Sieć” 12 stycznia 2020 roku również grali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Główczycach.

Przygotowane wcześniej, pięknie udekorowane pierniczki trafiły do rąk ludzi o dobrych sercach, którzy uczestniczyli w finale WOŚP w główczyckiej hali sportowej.

Przygotowany został również stół do dekoracji ciasteczek kolorowym lukrem królewskim, który cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci.

Wspólna praca jest niezmiernie budująca i daje ogromną satysfakcję, zwłaszcza gdy można dołożyć cegiełkę na szczytny cel.

 

Panie wyrabiające ciasto na pierniczki.Punkt Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego projektu „Srebrna Sieć” w gminie Główczyce został zaproszony do współdziałania na rzecz fundacji WOŚP.
W dniu 9 stycznia 2020 roku wolontariusze wraz ze wspaniałymi paniami z Klubu Kobiet Kreatywnych z Główczyc piekli pierniczki w GOK-u na szczytny cel.

Przygotowania do wydarzenia były bardzo owocne . Zobaczcie sami :)

Seniorzy zgromadzeni w sali gdzie odbywa się szkolenieDnia 8 stycznia 2020 r. w Gościńcu Złoty Krąg w Kobylnicy odbyło się szkolenie Rad Seniorów pn. „Dobra komunikacja i wzajemna motywacja czynnikami sukcesu działalności animacyjnej Rady Seniorów”. Seniorzy podczas szkolenia poznali metody komunikacji oraz uczestniczyli w szeregu zadań praktycznych mających na celu wspólną integrację rad seniorów.

Po szkoleniu odbyło się podsumowanie pierwszego roku działalności Rad Seniorów. Naszą Radę Seniorów zaprezentowała pani Anna Jurcaba - zastępca przewodniczącego, która opowiedziała o zrealizowanych przez radę działaniach, a także o zaplanowanych dalszych zadaniach.

1.ss.wigilia gminna 2019W sobotę, 14 grudnia w hali sportowej w Główczycach, odbyło się gminne spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział, również seniorzy Projektu „Srebrna sieć” oraz wolontariusze. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział ponad trzystu gości. Piękną niespodziankę przygotowała młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Żelkowa, która wystawiła urocze i przejmujące Jasełka. Podczas spotkania zostały odczytane słowa Ewangelii, a ksiądz skierował do zebranych kilka słów: "Jesteśmy wielką rodziną i dziś patrząc na tę wypełnioną salę, jestem wzruszony, że tak pięknie potrafimy ze sobą być".

Kartka świąteczna wykonana przez uczniów ZSP i wolontariuszy Srebrnej Sieci

Wolontariusze projektu „Srebrna Sieć” razem z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach w dniu 12 i 19 grudnia 2019 r. przygotowali wspólnie świąteczne kartki Bożonarodzeniowe dla seniorów z naszej Gminy.

Gościliśmy w klasie pani Bożenki Horbacz. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały swoje dzieła dla samotnych osób. Nie zabrakło również pomysłów na kartki świąteczne dla najbliższych. Każdy z uczniów przygotował kartki, którymi obdaruje swoich najbliższych, dziadków, rodziców ... Za włożone w ich wykonanie serduszko każdy z uczniów otrzymał słodki, świąteczny pierniczek.

Równocześnie składamy serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Mikulak z ZSP Główczyce za wsparcie plastyczne.

Wszystkim życzymy zdrowych, rodzinnych i ciepłych Świąt Narodzenia Pańskiego.