"Srebrna Sieć" - szkolenia dla seniorów i ich opiekunów po przerwie związanej z epidemią

W związku ze zniesieniem obostrzeń związanych z COVID-19 wróciliśmy po przerwie spowodowanej kwarantanną
do aktywności projektowej. W dniu 24 czerwca 2020 r. po trzymiesięcznej przerwie zorganizowaliśmy szkolenia
dla opiekunów faktycznych oraz seniorów. Stosując się do zaleceń spotkania zorganizowaliśmy w sali szkoleniowej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach. Spotkaliśmy się oczywiście z zachowaniem wszystkich obostrzeń - była dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury oraz z każdym uczestnikiem szkolenia przeprowadzona została ankieta wstępnej kwalifikacji.

Kartki świąteczne ręcznie wykonane.Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Wolontariusze Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego z projektu Srebrna Sieć w Główczycach przygotowali dla Seniorów własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

W tym trudnym czasie, kiedy nie możemy się spotkać z Nimi i odwiedzić ich w domach przesłaliśmy im kartki wraz z informacjami o zasadach bezpieczeństwa i postępowania podczas panującej epidemii oraz listą sklepów w naszej gminie realizujących zakupy na telefon.

 

Niech ten szczególny czas będzie dla Nas wszystkich okazją do wzajemnej życzliwości.
Życzymy Wam spokojnych a przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Sześć jednokolorowych maseczek ochronnych

 

 

Wolontariusze z Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego w Główczycach wspomagają działania na rzecz ochrony przed koronawirusem i dołączyli się do gminnej akcji Szyjemy maseczki w gminie Główczyce.

Wierzymy, że wspólne działania pomogą wszystkim mieszkańcom przejść ten trudny czas epidemii.

Seniorzy wraz z prowadzącą szkolenie siedzący wokół stołu podczas szkolenia.Dnia 11.03.2020 roku przeprowadzono szkolenie dla seniorów z Gminy Główczyce. Szkolenie odbyło się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.

Na spotkaniu zapoznano seniorów z tematem inteligencji emocjonalnej i społecznej oraz przedstawiono ich znaczenie dla dobrostanu w wieku senioralnym

Tego dnia wręczono seniorkom i seniorom uczestniczącym w szkoleniu kolorowe, wiosenne kwiaty z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Kwiaty zostały specjalnie przygotowane na tę okazję przez wolontariuszy z Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego w Główczycach.

Opiekunowie wraz z prowadzącą szkolenie siedzący wokół stołu.Dnia 11.03.2020 roku przeprowadzono szkolenie dla opiekunów faktycznych osób starszych w Gminie Główczyce. Szkolenie odbyło się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.

Pierwsza część spotkania miała charakter organizacyjno-zapoznawczy. Przeprowadzono ćwiczenie integracyjne.

W drugiej części spotkania przedstawiono temat starzenia się i starości. Omówiono kwestie obecnych i czekających nas zmian demograficznych i starzenia się społeczeństwa. Przedstawiono teorie dotyczące starości i granicy jej wyznaczania. Zaznaczono różnice w zakresie jej postrzegania i planowania. Poruszono także temat długowieczności.