Opiekunowie skupieni wokół stołu wsłuchujący się w prowadzące szkolenie trenerki.Dnia 2 grudnia 2019 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Główczycach odbyło się szkolenie dla opiekunów osób starszych, w ramach realizowanego projektu "Srebrna Sieć".

Celem szkolenia było nabycie kompetencji i wiedzy w zakresie opieki, warsztatu pracy oraz umiejętności psychospołecznych u opiekunów. Zakres tematyczny szkolenia obejmował techniki pielęgnacji osoby starszej, elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, rehabilitacji i profilaktyki w środowisku domowym.

Seniorzy siedzący wokół stołu przysłuchujący się prowadzącym szkolenie trenerkom.Dnia 2 grudnia 2019 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Główczycach odbyło się szkolenie dla seniorów, w ramach realizowanego projektu "Srebrna Sieć". Tematem szkolenia były jednostki chorobowe w wieku senioralnym. Seniorzy ćwiczyli umiejętność rozróżniania chorób otępiennych, rozpoznawania zaburzeń związanych z wiekiem, poznali istotne aspekty profilaktyki udarów oraz dowiedzieli się o postępowaniu rehabilitacyjnym po ich wystąpieniu. Na koniec szkolenia przeprowadzono trening pamięci i koncentracji.

Uczestnicy warsztatów przy stole podczas prac nad ozdobami świątecznymi.

 W dniu 2 grudnia br. w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach odbyły się warsztaty dla wolontariuszy Srebrnej Sieci.

Temat spotkania nawiązywał do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: OZDOBY ŚWIĄTECZNE – METODA ZIMNA PORCELANA. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Sobolewska – pracownik Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy.

Do warsztatów zaproszono również panie z Klubu Kobiet Kreatywnych działających przy GOK-u w Główczycach oraz panie z niedawno utworzonego stowarzyszenia ”Aktywni na nowo” z Pobłocia.

Powstałe dzieła pięknie ozdobią choinki i mieszkania na czas Świąt.

Choinki przygotowane przez wolontariuszy z jutowego sznurka, ozdobione drobnymi błyskotkami i białą koronką.W bieżącym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, wolontariusze z Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego przygotowali świąteczne upominki dla Seniorów i Opiekunów uczestniczących w projekcie „Srebrna Sieć”.

Zostały one własnoręcznie wykonane z naturalnych materiałów. Jutowe choinki będą pięknie zdobiły wnętrza domów naszych Seniorów wprowadzając świąteczny nastrój.

Dzięki uprzejmości dyrektora GOK Główczyce, wolontariusze wspólnie z uczestniczkami Kreatywnego Klubu Kobiet upiekli i ozdobili świąteczne piernikowe dzwoneczki i skarpety, które zarówno cieszą oko, jak i pysznie smakują :)

Starosta słupski przy mównicy.
Uczestnicy forum siedzący przy stołach w dużej sali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 27 grudnia 2019 roku przedstawiciele z naszej Gminy uczestniczyli w II w tym roku Powiatowym Forum Seniorów w Słupsku. Przedstawiciele rad senioralnych, klubów seniora i uniwersytetów trzeciego wieku rozmawiali o potrzebach starszych mieszkańców powiatu słupskiego w kontekście planowanej w latach 2021 – 2022 kontynuacji projektu „SREBRNA SIEĆ”.