Seniorzy siedzący wokół stołu przysłuchujący się prowadzącym szkolenie trenerkom.Dnia 2 grudnia 2019 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Główczycach odbyło się szkolenie dla seniorów, w ramach realizowanego projektu "Srebrna Sieć". Tematem szkolenia były jednostki chorobowe w wieku senioralnym. Seniorzy ćwiczyli umiejętność rozróżniania chorób otępiennych, rozpoznawania zaburzeń związanych z wiekiem, poznali istotne aspekty profilaktyki udarów oraz dowiedzieli się o postępowaniu rehabilitacyjnym po ich wystąpieniu. Na koniec szkolenia przeprowadzono trening pamięci i koncentracji.

Na grudniowym szkoleniu naszych seniorów odwiedził Święty Mikołaj z pełnym workiem słodkich prezentów. Uczestnicy spotkania otrzymali także własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy z Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego świąteczne upominki z naturalnych materiałów. Jutowe choinki będą pięknie zdobiły wnętrza domów Seniorów wprowadzając świąteczny nastrój. Ponadto nasi wolontariusze wraz z klubem Kreatywnych Kobiet przygotowali pierniczki świąteczne, które również zostały wręczone tego dnia Seniorom.

 Seniorzy skupieni wokół stołu wsłuchujący się w prowadzące szkolenie trenerki.Święty Mikołaj wręczający słodycze jednej z seniorek.Mikołaj pozujący do zdjęcia wraz z dwójką seniorek uczestniczących w szkoleniu.Święty Mikołaj wręczający słodycze seniorom.Uczestnicy szkolenia wraz z trenerkami pozujący do zdjęcia w towarzystwie Świętego Mikołaja.Pozujący do zdjęcia wraz z otrzymanymi słodyczami seniorzy w towarzystwie trenerek prowadzących szkolenie, animatora projektu Srebrna Sieć oraz opiekuna wolontariatu senioralnego.