Dłonie mężczyzny w podeszłym wieku trzymające laskę.
Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza zainteresowane osoby, podmioty do składania ofert cenowych na świadczenie usług opiekuńczych - rehabilitacji domowej,
w ramach realizowanego przez tut. Ośrodek projektu pod nazwą "Srebrna Sieć".

Szczegóły w załączniku poniżej.

pdfZapytanie_ofertowe_-_OPS_Glowczyce_-_uslugi_opiekuncze.pdf175.77 KB09/11/2018, 09:05

Rozpoczęliśmy szkolenia dla seniorów i opiekunów faktycznych w ramach realizowanego projektu "SREBRNA SIEĆ".
Seniorzy siedzący przy stole podczas organizowanego szkolenia w ramach projektu
Szkolenia, warsztaty dla seniorów i opiekunów faktycznych prowadzone są przez partnerów społecznych projektu SREBRNA SIEĆ tj. Fundację Niesiemy Pomoc i Spectrum Research
Agnieszkę Małecką-Jagła.
Dnia 4.10.2018 r. odbyło się drugie szkolenie dla seniorów w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu. Tego dnia odwiedziło nas Polskie Centrum Opieki z Gdyni – wykonawca usług w zakresie świadczenia i systemu działania teleopieki.
Szkolenia odbywają się w naszej gminie od września br. Tematyka spotkań dla seniorów dotyczy treningu pamięci, kwestii dbania o swoje zdrowie i samopoczucie, aktywności oraz poprawy komunikacji i lepszej współpracy z opiekunami faktycznymi. Opiekunowie uczą się czym jest pielęgnacja osób 60+, jak wspierać osoby starsze oraz jak zachować równowagę umysłu i wzajemnie się wspierać w sytuacjach trudnych.

logotyp unijny projekt Srebrna Siec

 

Informujemy, że nadal trwa rekrutacja wolontariuszy do Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego.

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem i działaniem na rzecz środowiska lokalnego osób 60 +
zapraszamy w dniu 28 września 2018 r. o godz. 17:00 na spotkanie organizacyjno-informacyjne do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach.

 

Jak zostać wolontariuszem?

logotyp unijny projekt Srebrna Siec


Uczestnicy pikniku tańczący przy muzyceW dniu 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 15.30 w Główczycach odbył się SENIORALNY SREBRNY PIKNIK.

Piknik zorganizowany w ramach projektu Srebrna Sieć skierowany był do seniorów z naszej gminy. W pikniku wzięło udział ponad 160 osób. Animator Lokalny zapoznał uczestników Pikniku z ideą i zadaniami Projektu Srebrna Sieć, wspomniał o inicjatywie powstania Wolontariatu Senioralnego oraz przekazał informacje o planowanym powołaniu Rady Senioralnej w naszej gminie.