Nasi muzycznie uzdolnieni wolontariusze z Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego pod „dyrygenturą” pani Barbary Środa - umilali w dniu 21.12.2018 r. spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych w Świetlicy Wiejskiej w Szczypkowicach zorganizowane przez Radnego Gminy Główczyce - p. Jerzego Mańkowskiego oraz Sołtysa Szczypkowic - p. Edmunda Sass. Pomagaliśmy też przy podawaniu posiłków.

Mieliśmy możliwość bliższego poznania mieszkańców naszej gminy. Takie spotkania zawsze są bardzo miłe :)

Uczestnicy spotkania przy wigilijnym stoleUczestnicy spotkania przy wigilijnym stole oraz obsługujący ich wolontariusze

Wolontariusze śpiewający kolędy podczas spotkania wigilijnego

W dniu 16 grudnia 2018 roku wolontariusze z Punktu Usług Wzajemnych Wolontariatu Senioralnego pomagali przy obsłudze Spotkania Wigilijnego dla Osób Starszych i Samotnych w naszej Gminie organizowanego w hali sportowej.

Po raz pierwszy mieliśmy możliwość pomagać w tak dużej imprezie. Każdy z nas zdobył nowe doświadczenia związane z obsługa kelnerską oraz przy obsłudze szatni :-)

widok z góry na stoły wigilijne i uczestników spotkania

Wolontariusze przygotowujacy ciepłe napoje dla uczestników spotkania wigilijnego

19 grudnia 2018 roku odbyły się wybory do Rady Seniorów Gminy Główczyce. Powstanie Rady Seniorów było jednym z elementów realizacji projektu Srebrna Sieć, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Do Rady Seniorów Gminy Główczyce weszły następujące osoby:

  1. Zenon Basarab, zgłoszony z poparciem mieszkańców Gminy Główczyce.
  2. Ilona Dembek, zgłoszona z poparciem mieszkańców Gminy Główczyce.
  3. Jerzy Jóskowski, zgłoszony z poparcia mieszkańców Gminy Główczyce.
  4. Barbara Kołodziejczak, zgłoszona z poparcia mieszkańców Gminy Główczyce.
  5. Maria Pruszkiewicz, zgłoszona z poparcia mieszkańców Gminy Główczyce.
  6. Ewa Skiba, zgłoszona z poparcia mieszkańców Gminy Główczyce.
  7. Stanisław Spera, zgłoszony z poparcia mieszkańców Gminy Główczyce.
  8. Janina Sufryt, zgłoszona z poparcia mieszkańców Gminy Główczyce.
  9. Anna Jurcaba, zgłoszona z poparcia Wójta Gminy Główczyce.
  10. Maria Zawiślak, zgłoszona z poparcia Wójta Gminy Główczyce.


Radnym Rady Seniorów Gminy Główczyce gratulujemy :)

1

W piątek 7 grudnia 2018 r. gościł u nas pan Michał Folusiak - ratownik medyczny z ART - MED ze Słupska, który przeprowadził z nami warsztaty z zakresu udzielania Pierwszej pomocy przedmedycznej z uwzględnieniem stanu zagrożenia zdrowia i życia u osób w wieku podeszłym.

Szkolenie cieszyło się zainteresowaniem wolontariuszy :)

Mieliśmy możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej ( RKO) na fantomie, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz nauczyliśmy się jak prawidłowo założyć opatrunek. Każdy z nas poznał podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i teraz wszyscy uczestnicy szkolenia znają już numer alarmowy: 112.

2