Seniorzy podczas ćwiczeń ruchowych
W październiku br., w Klubie Seniora z siedzibą w Żoruchowie odbyły się dwa spotkania.

Na jednym ze spotkań w dniu 6 października seniorzy uczestniczyli w zajęciach ruchowo-tanecznych. W trakcie zajęć, prowadzonych przez instruktorkę tańca Panią Martynę Kamińską uczestnicy mieli okazję poznania tajników tańców latynoskich, przy których podnosili swoje umiejętności taneczne i świetnie się bawili. Poziom i tempo tańca pokazało, ile sił i temperamentu drzemie w seniorach.

Uczestnicy Klubu Seniora siedżacy woków stołu i przysłuchujący się osobie prowadzącej warsztaty

 

 

 

W klubie w dniu 14 października odbyły się również warsztaty makijażu. Warsztaty poprowadziła Pani Klaudia Stańczyk. W ramach warsztatów Pani Klaudia opowiedziała uczestnikom jak dbać o piękno i urodę skóry dojrzałej. W czasie warsztatów instruktorka zaprezentowała jak prawidłowo wykonać makijaż wieczorowy dostosowany do różnych typów cery. Seniorki, jak i seniorzy byli bardzo zadowoleni ze spotkania. Po zajęciach instruktażowych mieli okazję zasięgnąć indywidualnych porad na temat doboru odpowiednich kosmetyków do ich cery.

Grupa seniorów pozująca do zdjęcia w ogrodzie Hortulus

W dniach 13 i 27 września br. w Klubie Seniora z siedzibą w Żoruchowie odbyły się dwa spotkania.

Na jednym ze spotkań uczestnicy mieli możliwość wymienić się wiedzą i innowacyjnymi pomysłami na temat przygotowania przetworów z warzyw oraz owoców ze zbiorów letnio-wiosennych.

pizza na blasze przed włożeniem do piekarnika

 

W Klubie Seniora dnia 8 lutego odbyły się zajęcia kulinarne.

Seniorzy z okazji zbliżającego się Dnia Pizzy mieli okazję przygotować domową pizzę według własnych przepisów. Wspólne przygotowanie i pieczenie przyniosło seniorom wiele radości. Dzięki wspólnemu spędzeniu czasu mieli okazję wymienić się przepisami oraz tajnymi składnikami.

Podczas zajęć panowała bardzo przyjazna atmosfera. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił podczas wałkowania czy ugniatania ciasta. Wykazywali się również kreatywnością w „zdobieniu” pizzy wszelkimi dodatkami.

 


W dniu 25 stycznia br. odbyły się zajęcia rękodzielnicze dla uczestników Klubu Seniora.

Zajęcia poprowadziła Pani Ania Jurcaba - animator senioralny. Seniorzy podczas zajęć mieli możliwość wymienić się posiadaną wiedzą i umiejętnościami w zakresie robótek ręcznych, m.in. szydełkowania różnych ozdób i dziergania, np. wełnianych kapci.

Kolaż ze zdjęciami z zajęć rękodzielniczych uczestników Klubu Seniora


Dnia 18 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne uczestników Klubu Seniora w świetlicy wiejskiej w Żoruchowie.

Animator senioralny oraz seniorzy złożyli sobie wzajemnie życzenia noworoczne. Po tym Animator Senioralny podsumował dotychczasową działalność Klubu oraz przedstawił wcześniej, wspólnie uzgodniony plan spotkań na nadchodzący rok. W dalszej części spotkania seniorzy mieli okazję zrelaksować się przy towarzyskich grach planszowych oraz rozmowach.

I tak w miłej atmosferze uczestnicy Klubu Seniora rozpoczęli rok 2022.

Kolaż zdjęć ze spotkania noworocznego uczestnników Klubu Seniora w Żoruchowie